Přepnout na navigaci

ISIC karta

Školní rok 2018/2019

Naše škola umožňuje svým studentům si zařídit mezinárodní studentský průkaz ISIC. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium na naší škole, ale rovněž funguje jako mezinárodně uznávaný doklad studenta, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako karta využitelná pro zhruba 2 000 různých slev a výhod v ČR. ISIC je také neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí bude ISIC uznán na více než 125 tisících místech.

Veškeré slevy díky ISIC kartě najdete na http://www.isic.cz/slevy/.

ISIC karta také slouží k identifikaci do školního docházkového systému, pro stravování a ke kopírování na tiskárně.

 

Nová ISIC karta

Pro pořízení ISIC karty je potřeba:

  1. Vyplnit papírovou žádost o novou ISIC kartu, která Vám byla vydána třídním učitelem v září na třídnické hodině prvního ročníku nebo si ji můžete vyzvednout u vydavatele na škole.
  2. Dodat fotografii vydavateli na přenosném médiu (flash disk, externí disk) nebo poslat na email v elektronické podobě lukas.rysavy@sokolska.cz, popřípadě přes EDUPAGE zprávou. Na fotografii musí být vidět jasně obličej (vyfotit ve stylu „na občanský průkaz“ nebo vyfotit mobilním telefonem proti bílé zdi za dostatečného světla, bez stínů a tmavých míst). Kvalita fotografie musí být minimálně 300 DPI a název souboru bude ve tvaru Prijmeni_Jmeno_Trida.
  3. Zaplatit 290 Kč za prvotní pořízení průkazu. Začátkem září tuto hotovost přijímá třídní učitel, v průběhu školního roku akceptuje vydavatel.

Platnost nové ISIC karty je od září 2018 do konce měsíce prosinec 2019. Výběr žádostí, fotografií a hotovosti bude probíhat začátkem školního roku, tj. od 03.09. do 10.09.2018. Poté bude provedena hromadná objednávka ISIC karet. O jejím doručení budete informování na základě komunikace ve školním systému EduPage a třídním učitelem.

Informace o ISIC kartě najde na http://www.isic.cz/prukazy/prukaz-isic/.

 

Validační známka

Pro pořízení validační známky (prodloužení platnosti ISIC karty) je potřeba:

  1. Prokázat se ISIC kartou u vydavatele.
  2. Zaplatit 180 Kč za nálepku na průkaz.

Platnost validační známky je od září 2018 do konce měsíce prosinec 2019. Výběr hotovosti bude probíhat v období od 08.10. do 16.11.2018. Poté bude provedena hromadná objednávka validačních známek. Známky nebudou objednány předem, ale až po zaplacení zájemci! O jejím doručení budete informování na základě komunikace ve školním systému EduPage a třídním učitelem.

 

Duplikát ISIC karty

Duplikát se vyřizuje v případě:

  • ztráty nebo zničení karty a cena činí 110 Kč,
  • poskytnutí špatných údajů a její změna stojí 50 Kč,
  • nefunkčního čipu, kdy se ISIC karta posílá zpět výrobci, který zdarma vyrobí a odešle kartu novou.


Vydavatel ISIC karet a validačních známek

V případě nejasností nebo poskytnutí podrobnějších informací se obracejte na vydavatele karet Ing. Lukáš Ryšavý, kabinet 221.

nahoru